Menu Zavřeno
Logo-only-rings-transparent-cropped

PÁLENÍ ŽÁHY - PYRÓZA

Pocit, že člověku cosi pálivého propaluje krk až k žaludku, zná zřejmě každý. Pálení žáhy patří mezi nepříjemné pocity, které mohou být příznakem celé řady onemocnění zažívacího traktu. Ve většině případů se však jedná o důsledek nezdravé životosprávy a podráždění žaludku. 

Pálení žáhy je způsobeno refluxem neboli návratem kyselého žaludečního obsahu do jícnu. K refluxu dochází, pokud je svalový svěrač mezi jícnem a žaludkem nedostatečně uzavřen. Malé množství žaludečního obsahu mohou neutralizovat sliny. Pokud ovšem dochází k návratu většího množství, dochází k pyróze neboli pálení žáhy. Tento zdravotní neduh občas potrápí většinu dospělých, a to zejména v období svátků, kdy si lidé dopřávají dobrého jídla a pití. Kombinace smažených pokrmů, jídel s obsahem majonézy, zákusků a cukroví ve spojení s alkoholem je nejčastější příčinou pálení žáhy, o které se hovoří jako o dietní chybě. Dále může být pyróza důsledkem nezdravého životního stylu – kouření, obezity, stresu, nevhodných stravovacích návyků a nadměrné konzumace kyselinotvorných potravin způsobující překyselení organismu.

Pokud se žaludeční obsah vrací do jícnu častěji, hovoříme o tzv. patologickém refluxu a o refluxní nemoci jícnu. V tomto případě je na místě návštěva lékaře.

Pyróza neboli pálení žáhy se objevuje denně u 10 procent obyvatelstva. Nejméně jednou do měsíce jí trpí až 44 procent lidí.

Pálení žáhy patří mezi typické těhotenské neduhy, které trápí budoucí maminky především v posledním trimestru těhotenství. V tomto případě je pyróza způsobena zvětšující se dělohou, která vyvolává zvýšený tlak na okolní orgány včetně žaludku. Svůj podíl mohou mít i hormonální změny. Pálení žáhy po porodu zpravidla odezní. Léky předepisované na pálení žáhy nejsou pro těhotné ženy příliš vhodné. Doporučuje se především vyzkoušet některé z alternativních metod – přírodní léčbu.

Mezi příznaky potíží se žáhou lze kromě pálení v dolní části hrudníku zařadit také:

  • bolesti na hrudi (tento problém je potřeba vždy vyšetřit u lékaře, za pálení žáhy lze snadno zaměnit počínající infarkt myokardu)
  • kyselou pachuť v ústech a krku a bolest v krku
  • bolesti a nepříjemné pocity v oblasti žaludku
  • říhání s návratem kyselého žaludečního obsahu

ODEBÍREJTE PRODUKTY SE SLEVOU 35 %

Jak si pomoci s přírodními produkty LR?

Při akutních problémech se užívají léky snižující kyselost žaludku (antacida), léky bránící návratu žaludečních šťáv do jícnu a po dohodě s lékařem i další medikamenty. Medikamenty však pomáhají řešit pouze následky, nikoli příčinu problému.

Dlouhodobé řešení ve většině případů představuje změna životního stylu, jehož součástí je i úprava jídelníčku, velmi důležité je odkyselení organismu, detoxikace a posílení imunity.

Nabízíme Vám přírodní produkty, které dokáží problémy s pálením žáhy velmi dobře vyřešit, a navíc bez nežádoucích vedlejších účinků léků. Takové pálení žáhy, které je důsledkem nadměrné sekrece kyselin žaludkem, je pak možné chápat jako jakési volání organismu o pomoc při přetížení kyselou stravou.

Odkyselení organismu nejlépe dosáhneme kombinací produktů Aloe Vera gelu a ProBalance. Dodáte tělu důležité minerály a stopové prvky, stejně jako vysoce kvalitní rostlinné výtažky. Ideální základ pro fungující metabolismus. Díky cenným stopovým prvkům a optimálnímu příjmu zásaditých minerálů upravuje tělu vlastní acidobazickou rovnováhu. ProBalance dodává tělu minerály, které poměr zásaditých a kyselých látek v organismu vyrovnávají. Gel z Aloe Vera je navíc obohacený o prospěšný vitamín C. Tím ještě více podpoří Váš energetický metabolismus.

Dodáte tělu důležité minerály a stopové prvky, stejně jako vysoce kvalitní rostlinné výtažky. Ideální základ pro fungující metabolismus. Díky cenným stopovým prvkům a optimálnímu příjmu zásaditých minerálů upravuje tělu vlastní acidobazickou rovnováhu. ProBalance dodává tělu minerály, které poměr zásaditých a kyselých látek v organismu vyrovnávají. Aloe Vera gel Freedom je navíc obohacený o prospěšný vitamín C a E.

Pro 12

Navraťte i střevům rovnováhu s Pro 12 kapslemi, které doplní do těla žádoucí bakterie a navodí přirozenou rovnováhu. Střevo je nejen jedním z největších lidských orgánů, je také ve velké míře spoluzodpovědné za náš dobrý zdravotní stav. Pro 12 obsahuje 1 miliardu bakterií v kapsli a disponuje dvojitým mikrozapouzdřením, které chrání bakterie před průchodem žaludkem znatelně účinněji než mnohé jiné produkty.

Colostrum

Pro ještě větší podporu imunity je vhodné přidat Colostrum. Je to přírodní produkt nejvyššího stupně kvality, navíc bez přísad.

Výše uvedené produkty jsou přírodní doplňky stravy. Nejedná se o léčiva. Jsou však vhodným doplňkem klasické medicíny. O jejich užívání se doporučujeme poradit s lékaři společnosti LR HEALTH & BEAUTY.

CHCETE PRODUKTY S VÝRAZNOU SLEVOU 35 %?

Oslovily Vás produkty na této stránce? Klikněte na tlačítko níže a zjistěte informace o tom, jak nakupovat s výraznou slevou a získat spoustu dalších benefitů.