Menu Zavřeno
Logo-only-rings-transparent-cropped

PŘETRHANÉ VAZY

Pokud násilí překročí normální pohybové hranice jednotlivých kloubních jednotek, může dojít k poškození vazů. Nejvíce jsou přetěžovány při nečekané reakci či napínání. Může dojít k namožení, natržení až přetržení vláken. Podle velikosti poškození se poté odvíjí léčba. Natažení je pouze menší zranění, většími zraněními jsou poté natržení až přetržení. Léčba podvrknutí či natažení je spíše 3 týdny, natržení 5-6 týdnů a přetržení se často řeší i operací. 

Základ první pomoci je zpevnění či fixace kloubu, ledování a polohování ve zvýšené poloze. Při menším poranění jde o pokračování pomocí gelů, mastí, analgetik apod. Při větším poranění natržení je fixace delší a přesnější, užívají se tablety proti otoku a chronickému zánětu. Potom i léčebné ortézy apod. Pokud je vaz přetržen v místě důležitého kloubu a způsoboval by nestabilitu kloubu a jeho chronické poškozování, je potřebné to řešit operačně sešitím či plastikou. 

ODEBÍREJTE PRODUKTY SE SLEVOU 35 %

Přírodními produkty LR můžete hodně pomoci v rámci hojení.

Aloe Vera hydratační gelový koncentrát

Při natažení či natržení místně používejte Aloe Vera gelový koncentrát ke zmenšení otoku a poúrazové reakce. 

Colostrum

Pokud je rozsah zranění větší, velké zhmoždění, přetržení apod., doporučujeme Colostrum ke zlepšení hojení. 

Výše uvedené produkty jsou přírodní doplňky stravy. Nejedná se o léčiva. Jsou však vhodným doplňkem klasické medicíny. O jejich užívání se doporučujeme poradit s lékaři společnosti LR HEALTH & BEAUTY.

CHCETE PRODUKTY S VÝRAZNOU SLEVOU 35 %?

Oslovily Vás produkty na této stránce? Klikněte na tlačítko níže a zjistěte informace o tom, jak nakupovat s výraznou slevou a získat spoustu dalších benefitů.