Menu Zavřeno
Logo-only-rings-transparent-cropped

PYLOVÉ ALERGIE, SENNÁ RÝMA

S jarem rozkvetou nejen louky a sady, ale objeví se také mnoho alergenů k pramalé radosti celé armády alergiků. Právě na jaře a v letním období přicházejí nenáviděné alergie na pyl, různé traviny a stromy. V posledních letech můžeme pozorovat rapidní nárůst tohoto onemocnění, především u dětí. Každý šestý dokonce trpí sennou rýmou. K vyvolání alergické reakce stačí pouze několika málo pylových částic. Salvy kýchání, rýma, svědivé, načervenalé a zaslzené oči, bolest hlavy, v nejhorším případě dokonce dýchací potíže, to jsou opakující se příznaky potíží přecitlivělého organismu, který se dostane do kontaktu s pylem. 

Pylovou sezónu v ČR lze rozdělit do tří období celkem trvající zhruba od poloviny března do konce září: 

  • JARNÍ OBDOBÍ, kdy se v ovzduší vyskytuje hlavně pyl dřevin
  • LETNÍ OBDOBÍ s převahou pylů trav
  • PODZIMNÍ OBDOBÍ, v němž hlavními alergeny jsou pyly plevelů
Pylová alergie, známá rovněž jako sezónní alergická rýma (SAR) nebo senná rýma, vzniká jako důsledek vdechování pylových zrn a následné senzitizace součástmi pylu. Alergická rýma představuje jedno z nejčastěji se manifestujících alergických onemocnění. Jde o alergický zánět nosní sliznice zprostředkovaný IgE protilátkami a vyvolaný po expozici různými alergeny.
 
Senná rýma je v tomto ohledu tak trochu nesprávné označení. Nejen, že alergie není na seno jako takové, ale hlavně na rostlinné pyly. K této alergii se však přidružuje přecitlivělost na další škálu látek. Proto skoro polovina alergiků neunikne senné rýmě ani v zimě, kdy do styku s pyly prakticky nepřijdou. Zde se ozve alergie na ostatní látky jako je prach či zvířecí srst. 
 
Na alergeny, které se dostanou do našeho těla a tělo patřičně reaguje – produkováním ohromného množství látky zvané histamin. Histamin je látka, která je v těle produkována kůží, sliznicí a některými dalšími orgány a zastává v našem těle spoustu důležitých funkcí (povzbuzuje tvorbu žaludečních šťáv, rozšiřuje vlásečnice čímž zvyšuje průtok krve apod.). Při jeho nadměrné produkci však dochází ke zmíněným přehnaným reakcím. Aby se reakce spustila, musí se histamin navázat na své tzv. receptory – „spínače“.
 
Nejčastější léky na alergii, které běžně užívá většina lidí, jsou tzv. antihistaminika, které alergii brání tím, že receptor obsadí sami. Histamin se na ně pak nemůže navázat. To však neřeší prvotní příčinu, kterou je nadměrná produkce histaminu v reakci na alergen, který naše tělo nesnáší a navíc je zde celá řada nežádoucích vedlejších účinků.
 
Pokud je v těle nadbytek histaminu, chová se jako toxin a způsobuje alergické stavy. Důvodem je i oslabený imunitní systém, který je vhodné podpořit užíváním přírodních produktů. Věřte, že kombinací vhodných přírodních preparátů – bez nežádoucích vedlejších účinků, úpravou stravy a životního stylu lze projevy alergie velmi efektivně snížit. Doporučuje se posilovat imunitu a je nezbytné zajistit si dostatek všech živin – především minerály a vitamíny.
 
Vždy hledejte jejich přírodní formu, kde je vitamín organicky vázaný. Syntetické vitamíny nemají biologickou hodnotu a spíše tělu škodí. Z pohledu přírodní medicíny se také pracuje s tím, že základem alergií jsou problémy ve střevech a také v játrech.

ODEBÍREJTE PRODUKTY SE SLEVOU 35 %

Jak tedy bojovat proti alergii?

V akutní fázi, již při propuknutí sezónní pylové alergie je velmi důležité co nejrychleji podpořit imunitu. Přirozená obranyschopnost má fungovat naplno. Pomozte jí těmi správnými produkty pro Vaše individuální potřeby. V tomto případě se velmi dobře osvědčuje kombinace AloeVera gelu a Colostra.

Aloe Vera sprej první pomoci

Lokálně lze použít Aloe Vera sprej první pomoci, který rychle ulevuje, utlumí nástup rýmy a průběh alergické, senné rýmy, zklidní a hydratuje podrážděnou pokožku a sliznice. Je to unikátní směs 83 % Aloe Vera gelu a 12 bylinných esencí. Speciální pečující výrobek aktivující proces přirozené regenerace kůže. 

Aloe Vera hydratační gelový koncentrát

Pokud potřebujete ještě intenzivnější péči, zklidnění kůže a sliznic použijte Aloe Vera hydratační gelový koncentrát, který obsahuje 90 % Aloe Vera gelu.

Pro 12

Doporučujeme také produkt Pro 12, který doplní do těla žádoucí bakterie a navodí přirozenou rovnováhu. Střevo je nejen jedním z největších lidských orgánů, je také ve velké míře spoluzodpovědné za náš dobrý zdravotní stav. Pro 12 obsahuje 1 miliardu bakterií v kapsli a disponuje dvojitým mikrozapouzdřením, které chrání bakterie před průchodem žaludkem znatelně účinněji než mnohé jiné produkty.

Výše uvedené produkty jsou přírodní doplňky stravy. Nejedná se o léčiva. Jsou však vhodným doplňkem klasické medicíny. O jejich užívání se doporučujeme poradit s lékaři společnosti LR HEALTH & BEAUTY.

CHCETE PRODUKTY S VÝRAZNOU SLEVOU 35 %?

Oslovily Vás produkty na této stránce? Klikněte na tlačítko níže a zjistěte informace o tom, jak nakupovat s výraznou slevou a získat spoustu dalších benefitů.