Menu Zavřeno
Logo-only-rings-transparent-cropped

PROBLÉMY SE ZUBY A DUTINOU ÚSTNÍ

Alespoň 2x denně si čistit zuby, používat zubní nit a mezizubní kartáčky, chodit k zubaři na pravidelné preventivní prohlídky, to jsou základní pravidla péče o chrup. Zdraví našich zubů však můžeme podpořit i dalšími způsoby, včetně vhodně zvolené stravy a používáním správných, kvalitních produktů pro péči o zdravý chrup a dutinu ústní.

Správné stravovací návyky jsou velmi důležité pro blaho dutiny ústní. Od nich se odvíjí velké množství ústních problémů. Zanedbaný zubní kaz může vést k postupné ztrátě chrupu a ke zhoršení celkového zdravotního stavu, negativnímu ovlivnění pracovního a sociálního uplatnění člověka i k ekonomickým ztrátám.

Jedním z nejčastějších onemocnění dutiny ústní je právě zubní kaz. Jeho předstupněm je zubní plak (bakteriální plak) – je to měkká a do jisté míry neviditelná vrstva, která se tvoří na zubech a hlavně na okrajích dásní. Usazují se zde také mikroorganismy způsobující rozklad sacharidů na organické kyseliny, které spolu s bakteriálními enzymy odvápňují sklovinu, což způsobuje zubní kaz. Zubní plak je velmi dobře odstranitelný správným čištěním zubů.

Ale pozor! Jakmile se do zubního plaku vysráží minerální látky, ztvrdne, a stává se z něj zubní kámen. Tento již není dost dobře možné odstranit prostým čištěním zubů a musí se odstranit mechanicky pomocí nástrojů. Zubní kámen vede k zánětům dásní, neboť je dráždí chemicky i mechanicky a může se stát předstupněm paradentózy. Zubní kaz je typickým civilizačním onemocněním a přímo souvisí s charakterem naší stravy.

Mezi další závažná onemocnění dutiny ústní patří paradentóza, velmi častá u kuřáků, kteří mají sníženou obranyschopnost. Toto onemocnění podporuje vznik zubního plaku i zubního kamene. Je způsobeno rozmnožením bakterií v oblasti dásní, což vede k zánětu. Ten následně činí dáseň křehkou, dáseň postupně ustupuje, obnažují se zubní krčky a bakterie pronikají do prostoru pod ni. Konečným a nejtěžším stádiem je pak ztráta zubů.

ODEBÍREJTE PRODUKTY SE SLEVOU 35 %

Jak pomoci léčbě?

MICROSILVER PLUS

Velmi účinná je vysoce kvalitní  zubní pasta MICROSILVER PLUS jejíchž základní součástí je mikrostříbro s nanoporézní strukturou.  Zubní pasta MICROSILVER PLUS čistí a ošetřuje dásně a zuby. Při pravidelném používání odstraňuje nežádoucí mikroorganismy v ústní dutině a v hrdle a bojuje proti zápachu z úst. Zubní pasta MICROSILVER PLUS vyrovnává pomocí hydroxyapatitu drobné nerovnosti zubní skloviny. Čisté stříbro působí antibakteriálně.

Dále vyzkoušejte světovou novinku pro zdravý chrup, a to žvýkačky pro zdravé zuby a dásně MICROSILVER PLUS.

 • Chrání před zubním kazem a osvěžuje dech
 • Řešení situace, kdy právě není po ruce zubní kartáček
 • Účinnější než obvyklé žvýkačky pro péči o chrup na trhu
 • S mátovou příchutí

Ve srovnání s jinými žvýkačkami určenými pro péči o chrup má žvýkačka Microsilver velké výhody:

 • Účinkuje rychleji – díky mikrostříbru s nanoporézním povrchem, který váže mnohem více bakterií než koloidní stříbro.
 • Je účinnější – odstraňuje až 83 % bakterií na rozdíl od komerčních žvýkaček, které eliminují jen 40–60 % baktérií.
 • Účinkuje déle – dokonce i po 5 hodinách zůstává v dutině ústní méně bakterií než v případě užití komerčních žvýkaček.

Microsilver má baktericidní vlastnosti, tzn. že ničí bakterie a na rozdíl od antibiotik na něj mikroorganismy nezískávají rezistenci (odolnost). Je to tedy účinné stále a opakovaně.

Velmi důležité je čistit si zuby ráno i večer, vždy minimálně 2 minuty, lépe i déle, a žvýkačku užívat po každém jídle (poslouží velmi dobře jako náhrada za zubní pastu, pokud jste zrovna v práci nebo na cestách) a žvýkat ji minimálně 5 minut.

Aloe Vera extra svěží zubní pasta

Obsahuje extrakt z echinacey s protizánětlivým účinkem a také propolis s hojivými a rovněž protizánětlivými účinky. Tato zubní pasta obsahuje 43 % Aloe Vera gelu.

 • 43 % Aloe Vera gelu, bio výtažek z echinacei a propolis
 • jemně a důkladně čistí zuby a dásně
 • zajistí pocit příjemné svěžesti v ústech
 • bez fluoridů

Aloe Vera zubní pasta sensitive

Pro citlivé zuby (reagující bolestí na horké, studené, sladké nebo kyselé) je velmi účinná Zubní pasta Aloe Vera Sensitive, která obsahuje 40 % Aloe Vera gelu a komplex minerálů.

 • čistí důkladně a velmi jemně
 • snižuje citlivost zubů
 • efektivně odstraňuje zubní plak
 • s fluoridy

Aloe vera obsahuje přírodní chemické sloučeniny zvané antrachinony, které mají přirozeně protizánětlivý účinek. Tyto léčivé látky zabraňují tvorbě bakterií na zubech a dásních.

Aloe vera dokáže efektivně bojovat proti zubnímu kazu, jelikož je schopna v ústech zabíjet organismy, které zubní kaz způsobují.

Důležitá je také tzv. výživa zubů – mineralizace. Posiluje zubní sklovinu tím, že doplní klíčové minerály, které naše zuby ztratí v průběhu času.

Odvápnění skloviny (demineralizace) vzniká, když bakterie zubního povlaku produkují agresivní kyseliny, a tím narušují zubní sklovinu. Určité části zubů (zvláště oblasti kolem dásní a tam, kde povrch zubů není hladký, např. kousací plochy stoliček) jsou kvůli nesprávné péči o chrup prakticky po celý den vystaveny kyselému pH, což vede právě k demineralizaci zubní skloviny.

ProBalance

Doplňte potřebné minerály a navraťte svému tělu tolik potřebnou rovnováhu s produktem ProBalance!

Dodává tělu zásadité přírodní minerály ve správné kombinaci, které poměr zásaditých a kyselých látek v organismu vyrovnávají. Hořčík, vápník, měď, chrom či molybden, to jsou jen některé z prospěšných látek, na které je tento produkt bohatý. Navíc neobsahuje laktózu a je vhodný i pro osoby alergické na mléčné bílkoviny.

Aloe Vera sprej první pomoci

Při potížích v dutině ústní, trhlinkách, zánětech dásní i po vytržení zubů, aftách a podobně používejte Aloe Vera Sprej první pomoci. Několikrát denně stříkejte sprej do úst na postižené místa. Aloe vera sprej první pomoci působí obvykle velmi rychle, díky přítomnosti 83% aloe vera gelu a 12 bylinných esencí. Má silné hojivé účinky, ale také dezinfekční a analgetické.

Aloe Vera gelový koncentrát

Dále dle potřeby přímo na bolestivá místa nanášejte Aloe Vera gelový koncentrát, který pro zvýšení zklidňujícího efektu uchovávejte v chladu. Díky kombinaci s přírodními výtažky pocítíte a uvidíte jejich okamžitý účinek!

Výše uvedené produkty jsou přírodní doplňky stravy. Nejedná se o léčiva. Jsou však vhodným doplňkem klasické medicíny. O jejich užívání se doporučujeme poradit s lékaři společnosti LR HEALTH & BEAUTY.

CHCETE PRODUKTY S VÝRAZNOU SLEVOU 35 %?

Oslovily Vás produkty na této stránce? Klikněte na tlačítko níže a zjistěte informace o tom, jak nakupovat s výraznou slevou a získat spoustu dalších benefitů.